Send inn forslag til børsinnlegg og postere

Kjære alle,

Vi har nå åpnet skjema for innsending av forslag til børsinnlegg og postere for årets konferanse. Frist for innsending 30. september. Svar på deltakelse innen 9. oktober.

https://arkeologiinorge.no/nam-2026/innmelding-av-borsinnlegg-og-postere/

Resultatbørsen

Resultatbørsen er et av NAMs tradisjonelle høydepunkt, og vi setter av god tid til nye forvaltningsresultater også på årets konferanse. I likhet med i fjor så prioriterer vi tematiserte innlegg, men vi vil også bestrebe god geografisk og institusjonell representasjon blant innleggene. Vi inviterer forvaltningsmuseene til å presentere sine utgravningssesonger, men ønsker at bidragene fokuserer på hvordan utgravingsvirksomheten bidrar til ny kunnskap og til å besvare relevante faglige problemstillinger

Forskningsbørsen

På forskningsbørsen har du anledning til å presentere nye forskningsresultater i bred forstand. Vi vil spesielt oppmuntre til presentasjoner som tar for seg resultatene fra master-, PhD- og PostDoc-prosjekter.

Formidlingsbørsen

Har du eller ditt prosjekt hatt en aktiv formidlingsstrategi, gjennomført vellykkede formidlingstiltak og/eller jobbet med et populærvitenskapelig bokprosjekt? Da håper vi du melder deg på formidlingsbørsen! Andre formidlingsrelaterte bidrag kan også være aktuelle.

Ta kontakt med nam@arkeologiinorge.no hvis du har spørsmål eller trenger hjelp.

Siste Nyheter